Jídlo s příběhem

zatím prázdný Nákupní košík

Aktuální nabídka: Rozvozy obědů Ústí n. L. / Teplice

Společenské akce

Každý den vše čerstvé Jsme na nohou od časného rána, proto je pro vás den co den každý pokrm čerstvě připravený. Ruční výroba a poctivé suroviny pro nás nejsou klišé.

Jste na stránce: Dobrý Fokus Kavárny a bistra Bárka kafe Společenské akce

FOKUS KAFE ÚSTÍ NAD LABEM

Prokopa Diviše 1605/5

400 01  Ústí nad Labem

Otevírací doba:

Po - Pá  9.00 - 19.30

So, Ne a o svátcích zavřeno

Facebook

Společenské akce

Předchozí výstava

Předchozí výstava

Marek Meduna - Republika příležitostí

Samostatná výstava jednoho z klíčových členů umělecké skupiny Rafani. 12. prosince 2015 - 10. února 2016.

Aktuální dokument o Marku Medunovi: http://artycok.tv/lang/cs-cz/28822/marek-meduna

Café Nobel bez kofeinu / 9. února / 16.30 hod

Café Nobel bez kofeinu / 9. února / 16.30 hod

Puf, puf... Parní stroj včera i dnes

O využití energie páry se pokoušel už antický matematik a vynálezce Hérón Alexandrijský v 1. století našeho letopočtu. Skutečně funkční parní stroj byl však vynalezen až v 18. století. Radko Kynčl z Národního technického muzea v Praze seznámí dětské návštěvníky s technickým vývojem parního stroje a jeho využitím v průmyslu a dopravě.

Café Nobel bez kofeinu je určeno především dětem; dospělí mají přístup pouze v jejich doprovodu. Rezervace míst na e-mailu: fokuskafe-usti@fokuslabe.cz.

Café Nobel / 11. února / 18 hod

Café Nobel / 11. února / 18 hod

Tajemní Etruskové

Etruskové obývali Itálii v posledním tisíciletí starého letopočtu. Budovali kamenná města a chrámy, ale také hrobky s nádhernými malbami. Ovládali tajná věštecká umění. Byli inspirací Římanům, kteří se jim odvděčili politickým a kulturním ovládnutím. Zmizelý svět Etrusků představí Mgr. Martin Trefný, Ph.D., archeolog a ředitel Podřipského muzea v Roudnici nad Labem.

Stud / 18. února / 18 hod

Stud / 18. února / 18 hod

Filmový klub F.20

Velká Británie, 2011, 101 min, režie: Steve McQueen / Hlavní hrdina Brandon, úspěšný a finančně zajištěný mladý muž žijící v New Yorku, je v soukromí posedlý pornografií a ovládaný sexuálními touhami. Stud je analýzou vyprázdněnosti současné produktivní generace, ve které se neschopnost lásky, citu a komunikace s ostatními transformuje do patologické závislosti na sexuálních aktivitách. V oceňovaném filmu podává životní herecký výkon Michael Fassbender.

vstupné 60 Kč (zlevněné 40 Kč) / rezervace míst na e-mailu: fokuskafe-usti@fokuslabe.cz

Iracionální muž / Filmový klub F.20 / 4. února, 18 hod

Iracionální muž / Filmový klub F.20 / 4. února, 18 hod

USA, 2015, 96 min, režie: Woody Allen
Uznávaný profesor filozofie Abe Lucas (Joaquin Phoenix) je už víc než rok emocionálně na dně. Nemůže psát, nemůže dýchat, nemůže si vzpomenout na smysl života, z ničeho se nedokáže radovat. Cokoliv kdy zkusil, mu nepřináší uspokojení. Jeho jediným spolehlivým přítelem je alkohol. Obrat nastává, když se zamiluje do své krásné studentky…

vstupné 60 Kč (zlevněné 40 Kč) / rezervace míst na e-mailu: fokuskafe-usti@fokuslabe.cz
facebook

Berani / 21. ledna / 18 hod

Berani / 21. ledna / 18 hod

Filmový klub F.20

Island, 2015, 93 min / Kiddi a Gummi jsou bratři, kteří spolu už 40 let nepromluvili ani slovo, a jediné, co oba sdílejí, je láska k ovcím. Film ze syrového islandského prostředí je plný ironie a absurdního humoru. Hlavní cena na festivalu v Cannes.

vstupné 60 Kč (zlevněné 40 Kč) / rezervace míst na e-mailu: fokuskafe-usti@fokuslabe.cz

Andělé všedního dne / 17. prosince 2015 / 18 hod

Andělé všedního dne / 17. prosince 2015 / 18 hod

Filmový klub F.20 - poslední film v tomto roce

Česko / 2014 / 97 min / režie: Alice Nellis
Našimi hrdiny jsou lidé, kteří si nechávají život prokluzovat mezi prsty. Neměli by. Pro některé z nich to totiž dneska večer skončí. A proto se v jejich blízkosti objevili andělé. Lidskému oku neviditelní strážci našich osudů bývají překvapeni překážkami, které sobě a jim dobrovolně stavíme do cesty. Podle románu Michala Viewegha Andělé všedního dne natočila režisérka Alice Nellis.

Předchozí výstava

Předchozí výstava

Mojka Dejmková a Jana Boučková - Dvě ženy

První výstava neškolených malířek, jejichž život a malbu spojuje zkušenost s duševním onemocněním. Výstava potrvá do 31. října. V rámci Týdnů pro duševní zdraví (www.tdz.fokuslabe.cz)

Malá přehlídka filmů Paola Sorrentina / 1.-3. 12. 2015

Malá přehlídka filmů Paola Sorrentina / 1.-3. 12. 2015

Filmový klub F.20

Režisér a scénárista Paolo Sorrentino je jedním z nejzajímavějších nejen evropských filmových tvůrců současnosti.


1. prosince • ÚT • 18 hod / TADY TO MUSÍ BÝT / Skvělý Sean Penn v komediální road-movie o rodinných vztazích a neochotě dospět

2. prosince • ST • 18 hod / VELKÁ NÁDHERA / Komediální drama o hledání smyslu vlastní existence a smíření se s věčně plynoucím časem a stárnoucím tělem

3. prosince • ČT • 18 hod / MLÁDÍ / Dva staří přátelé se sejdou v luxusním lázeňském hotelu, aby zde prošli fyzickou i psychickou očistnou kúrou.

Severský filmový podzim / Filmový klub F.20 / 19.-26. 11. 2015

Severský filmový podzim / Filmový klub F.20 / 19.-26. 11. 2015

Dva filmy ze Severu

TAK JAKO V NEBI • 19. listopadu • ČT • 18 hod
Světoznámý dirigent Daniel musí náhle ze zdravotních důvodů přerušit svou kariéru. Vrací se do vesnice na severu Švédska, kde strávil své dětství. Netrvá dlouho a je požádán, aby si přišel poslechnout zkoušku kostelního sboru. Stačí přijít a dát pár dobrých rad. Takovou prosbu nelze odmítnout...

SIMONŮV VESMÍR • 26. listopadu • ČT • 18 hod
"Jmenuji se Simon. Mám Aspergerův syndrom. Mám rád vesmír, věci ve tvaru kruhu a svého bratra Sama. Nemám rád city, ostatní lidi, změny a komedie s Hughem Grantem.“

Lucemburské dny / Filmový klub F.20 / 2.-10. 11. 2015

Lucemburské dny / Filmový klub F.20 / 2.-10. 11. 2015

Lucemburské dny ve Filmovém klubu F.20. V měsíci listopadu pořádá Vědecká knihovna UJEP při příležitosti lucemburského předsednictví Evropské unii Lucemburské dny pod záštitou velvyslankyně Lucemburského velkovévodství v ČR. Připojujeme se projekcí tří filmů.

Café Nobel bez kofeinu / 10. 11. 2015 / 16.30 hod

Café Nobel bez kofeinu / 10. 11. 2015 / 16.30 hod

Archeologie a textilní poklady ukryté v zemi (host: PhDr. Helena Březinová, Ph.D.)

Výroba textilií a jejich každodenní použití byly nedílnou součástí života našich předků v pravěku i ve středověku. Jakým způsobem textilie vznikaly a co se po jejich výrobě dochovalo na archeologických nalezištích?

Café Nobel v Ústí nad Labem a Teplicích pořádá Univerzita J. E. Purkyně v Ústí nad Labem ve spolupráci s magazínem Planetárium Českého rozhlasu Sever. Pořady uvádí Frederik Velinský. Informace o projektu: http://cafenobel.ujep.cz

Café Nobel / 12. 11. 2015 / 18 hod

Café Nobel / 12. 11. 2015 / 18 hod

Pluto a Ceres: Neznámí? Již nikdy více! Trpaslík a trpaslice (host: Mgr. Jakub Rozehnal)

Americké Sondy Dawn a New Horizons představují historický milník v historii průzkumu malých těles naší sluneční soustavy. Co zajímavého zjistily a nakolik se jejich zjištění shodují s našimi dosavadními představami? V čem jsou si trpasličí planety Pluto a Ceres podobné, a v čem se naopak liší?

Rezervace míst nutná (na e-mailu fokuskafe-usti@fokuslabe.cz). Rezervovaná místa je nutné obsadit nejpozději půl hodiny před začátkem, poté rezervace propadají.

 

Domácí péče / Filmový klub F20 / 15. 10. 2015 / 18 hod

Domácí péče / Filmový klub F20 / 15. 10. 2015 / 18 hod

ČR / 2015 / 92 min / režie: Slávek Horák / hrají: Alena Mihulová, Bolek Polívka, Tatiana Vilhelmová, Zuzana Kronerová...

Obětavá zdravotní sestra Vlasta (Alena Mihulová) při své práci na jihomoravském venkově ošetřuje spoustu rázovitých místních pacientů. Když se však dozví, že sama potřebuje pomoc, musí ji začít hledat mimo prostředí, které zná. Díky dceři jednoho z pacientů (Tatiana Vilhelmová) a její esoterické mentorce (Zuzana Krónerová) začíná objevovat svět alternativního léčení a díky němu snad i sebe samu... To vše k velké nelibosti manžela Ladi (Bolek Polívka), který na tyhle "hňupoviny" nevěří...

kapacita kina 50 míst / vstupné 60 Kč (studenti, senioři a ZTP 40 Kč) / rezervace míst na fokuskafe-usti@fokuslabe.cz

Adopce: konkurz na rodiče / Filmový klub F20 / 22. 10. 2015 / 18 hod

Adopce: konkurz na rodiče / Filmový klub F20 / 22. 10. 2015 / 18 hod

ČR / 2014 / režie: Alice Nellis / 75 min

Co dělá rodinu rodinou - propletené geny, nebo láska? Dokument Alice Nellis ukazuje, že adoptivní proces se všemi byrokratickými komplikacemi, nároky na pár v očekávání a návaly prudkých emocí si v ničem nezadá se skutečným těhotenstvím. Osvojení dítěte sleduje režisérka, která si ho sama prožila, na příbězích několika manželských dvojic, a to ve fázi úřednické přípravky, prvního shledání s dítětem i postupného sžívání rodiny v nové sestavě. Po filmu beseda s Charlotou Kočí z Centra pro náhradní rodinnou péči.

Cesta vzhůru / Filmový klub F20 / 27. 10. 2015 / 18 hod

Cesta vzhůru / Filmový klub F20 / 27. 10. 2015 / 18 hod

ČR / 2015 / režie: David Čálek / 100 min

Cesta vzhůru vypráví o umanutosti, o zdolávání vlastních a obecně lidských limitů, ale také o kompromisech a ceně, kterou mohou mimořádné osobní výkony stát. Radek Jaroš si jako první Čech a teprve patnáctý člověk na světě splnil horolezecký sen a zcela unikátně za přítomnosti kamery vystoupil na poslední z nejvyšších hor světa K2, která mu chyběla do tzv. Koruny Himálaje. Diváci tak mohou díky filmu autenticky prožívat obavy i úlevu hlavních hrdinů, pocítit tíhu každého kroku i dechu v nepředstavitelné nadmořské výšce a snad i nakonec porozumět majestátné kráse, za jejíž dotek se mnohdy platí tou nejvyšší cenou. V Cestě vzhůru nejde o pouhou dokumentaci historického úspěchu českého horolezectví, ale též o širší pohled na lidské zdolávání extrémních překážek, a to nejen ve fyzickém slova smyslu.

| | |


Michaela Aigermanová - vedoucí BÁRKA kafe

„V Bárka kafe se navracíme k přírodě. Rozšiřujeme se o vegetariánský bar, zbavujeme se plastů, jídlo s sebou si odnesete v papírovém obalu. “

Telefon: 731 495 420, 475 209 788
E-mail: aigermanova@fokuslabe.cz, fokuskafe-usti@fokuslabe.cz