Jídlo s příběhem

zatím prázdný Nákupní košík

Aktuální nabídka: Rozvozy obědů Ústí n. L. / Teplice

Společenské akce

Každý den vše čerstvé Jsme na nohou od časného rána, proto je pro vás den co den každý pokrm čerstvě připravený. Ruční výroba a poctivé suroviny pro nás nejsou klišé.

Jste na stránce: Dobrý Fokus Kavárny a bistra Bárka kafe Společenské akce

FOKUS KAFE ÚSTÍ NAD LABEM

Prokopa Diviše 1605/5

400 01  Ústí nad Labem

Otevírací doba:

Po - Pá  9.00 - 19.30

So, Ne a o svátcích zavřeno

Facebook

Společenské akce

Filmový klub F.20 - říjnový program

Filmový klub F.20 - říjnový program

3. října, 18 hod, Julieta, v rámci Týdnů pro duševní zdraví
Španělsko, 2016, 99 min, režie: Pedro Almodóvar / Julieta žije sama se svou dcerou Antíou poté, co do jejich šťastného života krutě zasáhla smrt Julietina manžela Xoana, Antíina otce. Obě trpí, Julieta se uzavře do sebe a jejich tichá bolest je postupem času odcizuje. Film opět Almodóvarovsky křehký, o nevyřčených pravdách, které mají osudové následky.

10. října, 18 hod, Neviditelné, v rámci Týdnů pro duševní zdraví
Francie, 2018, 102 min / Čtyři sociální pracovnice se snaží zabránit uzavření centra na pomoc ženám ve složité životní situaci. Autentický příběh o přátelství, chuti žít a užít si každý moment navzdory tomu, že se někdy nedaří. Ale také komedie, která umí se vzácnou lehkostí vyprávět o obtížných tématech.

17. října, 18 hod, Šťastný Lazzaro
Itálie / Švýcarsko / Francie / Německo, 2018, 125 min, režie: Alice Rohrwacher / Lazzaro žije v izolované komunitě rolníků, kteří už před desítkami let ztratili kontakt se světem a nic netušíc tvrdě pracují bez nároku na mzdu pro svou vychytralou paní. Bez možnosti srovnání však žijí svým způsobem šťastně. Když je objeví policie, rolníci zjišťují, v jaké lži léta žili. Zatímco všichni postupně prožívají tvrdý střet s realitou, Lazzaro zůstává i nadále až dojemně bezelstný a přirozený. Magický film si z festivalu v Cannes odvezl Cenu za nejlepší scénář.

24. října, 18 hod, Narušitel systému
Německo, 2019, 118 min, režie: Nora Fingscheidt / Emotivní drama o devítileté dívce s problémovým chováním a tváří anděla natočila jako svůj debut německá režisérka Nora Fingscheidt. Strhující příběh dítěte, jehož matka nezvládá péči o něj a rady si nevědí ani sociální pracovníci, je svědectvím o neutišitelném vzteku i touze po lásce.

rezervace míst na e-mailu barkakafe@fokuslabe.cz, vstupné 70/50 Kč

 


Lucie Doušová - vedoucí kavárny Bárka kafe

Telefon: 604 463 401
E-mail: barkakafe@fokuslabe.cz