Jídlo s příběhem

zatím prázdný Nákupní košík

Aktuální nabídka: Rozvozy obědů Ústí n. L. / Teplice

Společenské akce

Každý den vše čerstvé Jsme na nohou od časného rána, proto je pro vás den co den každý pokrm čerstvě připravený. Ruční výroba a poctivé suroviny pro nás nejsou klišé.

Jste na stránce: Dobrý Fokus Kavárny a bistra Bárka kafe Společenské akce

FOKUS KAFE ÚSTÍ NAD LABEM

Prokopa Diviše 1605/5

400 01  Ústí nad Labem

Otevírací doba:

Po - Pá  9.00 - 19.30

So, Ne a o svátcích zavřeno

Facebook

Společenské akce

30. ledna, 18 hod / Karel, já a ty - Filmový klub F.20

30. ledna, 18 hod / Karel, já a ty - Filmový klub F.20

Česko, 2019, 111 min, režie: Bohdan Karásek

Film o pauze v manželství, stálosti vztahů, empatii a mnoha dalších věcech. Inteligentní, přemýšlivá, jemná komedie s Jenovéfou Bokovou v hlavní roli. Saša (Jenovéfa Boková) cítí, že se její vztah s manželem Karlem vyčerpal, a tak od něj na čas odchází. Nachází chvilkový azyl u Dušana, starého známého, který jim kdysi hrál na svatbě. Oba se snaží zorientovat ve svých vztazích a vzájemně jsou si v tomto tápání oporou. Celovečerní debut Bohdana Karáska představuje svět třicátníků, kteří hledají, nacházejí a někdy i ztrácejí přátele i životní partnery.

rezervace míst na: barkakafe@fokuslabe.cz, vstupné 70/50 Kč, facebook

13. února, 18 hod / Pardon, nezastihli jsme vás - Filmový klub F.20

13. února, 18 hod / Pardon, nezastihli jsme vás - Filmový klub F.20

Velká Británie, Francie, Belgie, 2019, 100 min, režie: Ken Loach
Nejnovější film mistra dramat obyčejných lidí

Ricky a jeho rodina svádějí nerovný boj s dluhy už od finančního zhroucení v roce 2008. Příležitost vybojovat si opět trochu nezávislosti nyní přichází s lesklou novou dodávkou a šancí rozjet franšízu jako samostatný kurýr. Je to tvrdá práce a ani práce jeho ženy jako pečovatelky není snadnější. Rodinná jednotka je silná, ale když přijdou tlaky z různých stran, všechno se začíná hroutit… aneb jak udržet rodinu a neztratit práci.

vstupné 70/50 Kč, rezervace míst na e-mailu barkakafe@fokuslabe.cz / rezervované vstupenky se kupují na baru v den projekce / fb
 

27. února, 18 hod / Portrét dívky v plamenech - Filmový klub F.20

27. února, 18 hod / Portrét dívky v plamenech - Filmový klub F.20

Francie, 2019, 121 min, režie: Céline Sciamma
Strhující romance o vztahu dvou mladých žen, který se nemůže naplnit...

Bretaň, Francie, rok 1760. Talentovaná malířka Marianne dostane zadání odjet do panského domu na izolovaném ostrově a namalovat tam svatební portrét Héloise – mladé dívky z bohaté rodiny. Héloise dopředu domluvenému manželství vzdoruje tím, že se odmítá nechat portrétovat, Marianne proto hraje roli najaté společnice a maluje svůj objekt po večerech zpaměti. Mezi oběma dívkami postupně roste vzájemná přitažlivost umocněná blížícím se koncem svobody. Vizuálně silný a podmanivý snímek považovaný za vrchol evropské filmové produkce roku 2019.

vstupné 70/50 Kč, rezervace míst na e-mailu barkakafe@fokuslabe.cz / rezervované vstupenky se kupují na baru v den projekce / fb

16. ledna, 18 hod / S chutí Toskánska - Filmový klub F.20

16. ledna, 18 hod / S chutí Toskánska - Filmový klub F.20

Itálie, 2018, 94 min
Arturo byl uznávaný michelinský šéfkuchař, dokud pro problémy s ovládáním hněvu neskončil ve vězení. Po propuštění musí dělat veřejně prospěšné práce, a tak učí vařit skupinku lidí s Aspergerovým syndromem. Ačkoli jejich způsob myšlení je mu vzdálený, v jednom ze svých studentů objeví kulinářského génia a rozhodne se mu pomoci vyhrát kuchařskou soutěž. Temperamentní kuchař a jeho student tak vytvoří originální dvojici, pro kterou žádný sen není nesplnitelný.

rezervace míst na: barkakafe@fokuslabe.cz, vstupné 70/50 Kč, facebook

12. prosince, 18 hod / Sólo - Filmový klub F.20

12. prosince, 18 hod / Sólo - Filmový klub F.20

Česko, Francie, Argentina, Rakousko, 2019, 84 min, režie: Artemio Benki

Sólo je lyrickým dokumentem o samotě a návratu do života. Martin je mladý argentinský klavírní virtuóz a skladatel, který poslední čtyři roky svého života strávil v ústavu pro duševně choré El Borda v Buenos Aires, největším psychiatrickém zařízení latinské Americe. Dětský hudební génius a nejslibnější talent své generace se nyní pokouší najít způsob jak překonat své psychiatrické onemocnění a vrátit se k životu venku za zdmi sanatoria i na koncertní pódia, zatímco pracuje na své nové skladbě ENFERMARIA.

rezervace míst na: barkakafe@fokuslabe.cz, vstupné 70/50 Kč, facebook

 

 

19. prosince, 18 hod / Staříci - Filmový klub F.20

19. prosince, 18 hod / Staříci - Filmový klub F.20

Česko, Slovensko, 2019, 85 min, režie: M. Dušek, O. Provazník / Road movie o pomstě a stáří s excelentním Jiřím Schmitzerem a Ladislavem Mrkvičkou.

Z amerického Oregonu přilétá na pražskou Ruzyň emigrant Vlastimil Reiner, válečný veterán a bývalý politický vězeň. Je mu už hodně přes osmdesát, je připoutaný na invalidní vozík a do značné míry odkázaný na pomoc ostatních. Proto na něj už na letišti čeká Antonín, dávný kamarád z protikomunistického odboje. Záhy vyjde najevo, že Vlasta přijel do Česka uskutečnit poslední misi svého života. Chce vypátrat a zabít komunistického prokurátora Václava Mráze, kterého porevoluční soudy nedokázaly nebo nechtěly za jeho zločiny z 50. let potrestat. Vlastimil přemluví Antonína, aby mu s akcí pomohl. Tonda si vypůjčí od vnuka starou obytnou dodávku a upraví ji tak, aby se v ní mohl Vlasta pohybovat. Oba starci vyrážejí na pro ně velmi obtížnou cestu za odplatou.

rezervace míst na: barkakafe@fokuslabe.cz, vstupné 70/50 Kč, facebook

 

21.-28. listopadu / Severský filmový podzim - Filmový klub F.20

21.-28. listopadu / Severský filmový podzim - Filmový klub F.20

Severský filmový klub slaví malé výročí, již podesáté pořádá tradiční přehlídku kinematografie severských a pobaltských zemí. 10. ročník festivalu Severský filmový podzim zavítá do 22 českých a moravských kin. Opět přináší atraktivní nabídku snímků z Norska, Švédska, Dánska, Finska, Islandu a Litvy. Festival se dlouhodobě snaží vyjít vstříc i divákům se sluchovým znevýhodněním. Všechny filmy jsou opatřeny barevně upravenými titulky, vhodnými pro neslyšící. 

Čt 21. 11. / 18 hod / Emilia
Út 26. 11. / 18 hod / Tresčí jazýčky
Čt 28. 11. / 18 hod / Zahradní ulice

rezervace: barkakafe@fokuslabe.cz, tel 739 678 808, facebook, vstupné 70/50 Kč, více informací o festivalu a jednotlivých filmech najdete na stránkách Severského filmového klubu

Filmový klub F.20 - říjnový program

Filmový klub F.20 - říjnový program

3. října, 18 hod, Julieta, v rámci Týdnů pro duševní zdraví
Španělsko, 2016, 99 min, režie: Pedro Almodóvar / Julieta žije sama se svou dcerou Antíou poté, co do jejich šťastného života krutě zasáhla smrt Julietina manžela Xoana, Antíina otce. Obě trpí, Julieta se uzavře do sebe a jejich tichá bolest je postupem času odcizuje. Film opět Almodóvarovsky křehký, o nevyřčených pravdách, které mají osudové následky.

10. října, 18 hod, Neviditelné, v rámci Týdnů pro duševní zdraví
Francie, 2018, 102 min / Čtyři sociální pracovnice se snaží zabránit uzavření centra na pomoc ženám ve složité životní situaci. Autentický příběh o přátelství, chuti žít a užít si každý moment navzdory tomu, že se někdy nedaří. Ale také komedie, která umí se vzácnou lehkostí vyprávět o obtížných tématech.

17. října, 18 hod, Šťastný Lazzaro
Itálie / Švýcarsko / Francie / Německo, 2018, 125 min, režie: Alice Rohrwacher / Lazzaro žije v izolované komunitě rolníků, kteří už před desítkami let ztratili kontakt se světem a nic netušíc tvrdě pracují bez nároku na mzdu pro svou vychytralou paní. Bez možnosti srovnání však žijí svým způsobem šťastně. Když je objeví policie, rolníci zjišťují, v jaké lži léta žili. Zatímco všichni postupně prožívají tvrdý střet s realitou, Lazzaro zůstává i nadále až dojemně bezelstný a přirozený. Magický film si z festivalu v Cannes odvezl Cenu za nejlepší scénář.

24. října, 18 hod, Narušitel systému
Německo, 2019, 118 min, režie: Nora Fingscheidt / Emotivní drama o devítileté dívce s problémovým chováním a tváří anděla natočila jako svůj debut německá režisérka Nora Fingscheidt. Strhující příběh dítěte, jehož matka nezvládá péči o něj a rady si nevědí ani sociální pracovníci, je svědectvím o neutišitelném vzteku i touze po lásce.

rezervace míst na e-mailu barkakafe@fokuslabe.cz, vstupné 70/50 Kč

 

19. září, 18 hod / Tři blízcí neznámí / Filmový klub F.20

19. září, 18 hod / Tři blízcí neznámí / Filmový klub F.20

USA / Velká Británie, 2018, 96 min, režie: Tim Wardle

Bobby, Eddy a David přišli na svět v New Yorku na začátku 60. let jako jednovaječná trojčata. Hned po narození ale byli rozděleni a adoptováni různými rodinami. Nikdo z nich neměl tušení, že má na vlas stejné sourozence. Po necelých dvaceti letech se souhrou šťastných náhod setkali a jejich neuvěřitelný příběh se stal senzací Ameriky. Kdo a proč je rozdělil? Jak ovlivnilo mnohaleté odloučení jejich životy? Znepokojivé tajemství experimentování s lidskými osudy odhaluje dokumentární film, který se stal diváckou senzací a porota festivalu v Sundance ho ocenila Zvláštní cenou.

vstupné 70/50 Kč, rezervace míst na e-mailu barkakafe@fokuslabe.cz

26. září, 18 hod / Monetovy lekníny - magie vody a světla / Filmový klub F.20

26. září, 18 hod / Monetovy lekníny - magie vody a světla / Filmový klub F.20

Itálie, 2018, 90 min, režie: Giovanni Troilo

Kde vznikl impresionismus? Co inspirovalo génia Clauda Moneta a rozhodně největší jméno impresionismu k sérii obrazů leknínů? Cestu za dokonalým zachycením nepolapitelného a neopakovatelného okamžiku přibližuje Ross King, jeden z předních odborníků na Monetovo dílo...

vstupné 70/50 Kč, rezervace míst na e-mailu 

31. května / 18.30 hod / Nominované krátké filmy Ceny Pavla Kouteckého

31. května / 18.30 hod / Nominované krátké filmy Ceny Pavla Kouteckého

Krátké filmy nominované na cenu Pavla Kouteckého / pořádá festival dokumentárních filmů ELBE DOCK
Trojice mladých lidí se srovnává se smrtí svých nejbližších ve snímku Spolu sami, který kombinuje prvky hraného i animovaného filmu. Čekání na vodu ve filmu Nevím, kaluže je jako čekání na jakoukoliv jinou změnu. Astronauti z NASA jsou jen herci a místo Antarktidy je na okraji Země ledovcový kruh v konspiračním filmu Na okraji. Citlivá mladá umělkyně v Já, plameňák má problém verbálně popsat svá díla a při tom zosobňuje velmi zvláštní smysl pro humor. I ty nejdivočejší představy se mohou stát realitou v mockumentu FAMU, nový začátek. Více o jednotlivých filmech zde
elbedock.cz

 

Doprovodný program na duben

Doprovodný program na duben

PŘEDNÁŠKA

9. dubna • ÚT • 16.30 hod / Café Nobel bez kofeinu
ŽIVOT POSLEDNÍCH LOVCŮ / Navštívíme dobu před 9.000 lety. Jak žili tehdejší lovci? Co měli k večeři, čím si čistili zuby a do čeho se ráno oblékali? Host profesionální pračlověk Jan "Tonda" Půlpán

 

FILMOVÝ KLUB F.20

4. dubna • ČT • 18 hod
TOMAN / ČR, 2018, 145 min / Filmové drama režiséra a producenta Ondřeje Trojana o vzestupu a pádu šéfa zahraniční kontrarozvědky a jeho rodiny na pozadí doby, která dodnes ovlivňuje naše životy.

11. dubna • ČT • 18 hod
JÁ, MARIA CALLAS / Francie, 2017, 113 min / Zrod operní ikony ve výjimečném dokumentu s řadou nezveřejněných fotografií, nahrávek, zákulisních scén a záběrů slavných osobností.

25. dubna • ČT • 18 hod
VŠICHNI TO VĚDÍ / Španělsko, 2018, 132 min / Jedna rodina, jedna láska, jedno tajemství a jedno záhadné zmizení. Penélope Cruz a Javier Bardem excelují v psychologickém thrilleru dvojnásobného držitele Oscara Asghara Farhadiho.


rezervace míst na: barkakafe@fokuslabe.cz, vstupné na Café Nobel dobrovolné, na filmy 70/50 Kč, facebook

Doprovodný program na březen

Doprovodný program na březen

PŘEDNÁŠKA

7. března • ČT • 18 hod / Café Nobel
JAK SE FOTÍ HMYZ A PAVOUCI
Setkání s entomologem a fotografem Pavlem Krásenským, který vás prostřednictvím svých makrofotografií zavede do pozoruhodného světa bezobratlých živočichů.

 

FILMOVÝ KLUB F.20

14. března • ČT • 18 hod • vstupné zdarma
NA STUPNÍCH VÍTĚZŮ (festival Jeden svět Ústí nad Labem - předprojekce)
Německo, 2010, 94 min / Pět atletů, pět seniorů se zodpovědně připravuje na atletické mistrovství světa. Mezi nimi i osmdesátiletý český zástupce. 

21. března • ČT • 18 hod • vstupné 90 Kč
MANŽELSKÉ ETUDY: NOVÁ GENERACE
ČR, 2019, 91 min / Sedm let štěstí, Lásky i bolestivých pádů v životě Mirky a Kuby. Strhující zachycení soukromých dramat mladého českého páru je režijním debutem Hany Třeštíkové.

28. března • ČT • 18 hod • vstupné 90 Kč
BOHEMIAN RAPSODY
USA, 2018, 134 min / Queen. Jediné, co je pozoruhodnější než jejich muzika, je jejich příběh. Jestli jste ještě neviděli, je načase. Jestli jste už viděli, je načase dát si to ještě jednou.

rezervace: barkakafe@fokuslabe.cz, facebook

Severská filmová zima

Severská filmová zima

14. února • ČT • 18 hod / Filmový klub F.20
KYSELÉ VÁNOCE
Švédsko, 2015, 104 min, komedie / drama
Simon a Oscar jsou už tři roky spolu. Teď koupili dům spolu se svou společnou přítelkyní Cissi, která čeká s jedním z nich dítě. Chtějí to oznámit svým rodinám. A kdy je na to ten nejlepší čas? No přece o Vánocích, v čas pohody a tolerance, kdy se všichni musí mít rádi a být na sebe hodní.

21. února • ČT • 18 hod / Filmový klub F.20
NA ZÁPAD
Norsko, 2018, 83 min, komedie
Učitel Kasper přijde o svou práci ve stejný den, kdy se jeho otec Georg nervově zhroutí kvůli úmrtí své manželky. Aby překonali smutek, vydají se na západní pobřeží na ostrov Ona, aby zastoupili právě zesnulou Kasperovu matku na mistrovství Norska v patchworku. Milý a dojemný snímek o životě, ztrátě a lásce.

28. února • ČT • 18 hod / Filmový klub F.20
DOKUD JSME NAŽIVU
Dánsko, 2017, 98 min, drama
Debut režiséra Mehdiho Avaze si vysloužil několik nominací na dánskou filmovou Bodil i na cenu Robert, což je dánská obdoba amerických Oskarů. Snímek sleduje příběhy čtyř lidí v severním Dánsku a proměny jejich životů po tragické nehodě, která navždy spojí jejich osudy. Drama bylo inspirováno skutečnou událostí.
 

více informací zde
vstupné 70 Kč (zlevněné 50 Kč), rezervace: barkakafe@fokuslabe.cz

 

Doprovodný program na leden

Doprovodný program na leden

PŘEDNÁŠKA

10. ledna • ČT • 18 hod / Café Nobel
DEZINFORMACE, FAKE NEWS A HOAXY V MEDICÍNĚ
Opravdu v obchodech prodávají pomeranče nakažené virem HIV? Do hlubin světa médií a sociálních sítí se vydáme s novinářkou Ludmilou Hamplovou, která se dlouhodobě věnuje odhalování šarlatánů na poli medicíny.
 

FILM

17. ledna • ČT • 18 hod / Filmový klub F.20
JAN PALACH
Česko, 2018, 124 min, režie:  Robert Sedláček, hrají: Viktor Zavadil, Zuzana Bydžovská...
Film pozoruje posledních několik měsíců života Jana Palacha. Promítáme u příležitosti padesáti let od radikálního protestu proti okupaci.

24. ledna • ČT • 18 hod / Filmový klub F.20
CHVILKY
Česko, 2018, 93 min, režie:  Beata Parkanová
"Příběh o lásce, bolesti a naději, že člověk dokáže svá zranění přeměnit v sílu."
Anežka (Jenovéfa Boková) je mladá žena, která si přeje, aby vztah s její rodinou i partnery byl dobrý a klidný, neuvědomuje si ale, že onen pomyslný klid je jen klidem před bouří...

31. ledna • ČT • 18 hod / Filmový klub F.20
VŠECHNO BUDE
Česko, 2018, 85 min, režie: Olmo Omerzu
"Road movie o svobodě, volnosti a chlapeckém dospívání“
Typický outsider čtrnáctiletý Mára  a jeho kamarád dvanáctiletý Heduš  podniknou cestu za svobodou.  Adept na nejlepší český film roku 2018 a česká nominace na Oscara.


vstupné na Café Nobel dobrovolné, filmy 70 Kč (zlevněné 50 Kč), rezervace: barkakafe@fokuslabe.cz, facebook

Doprovodný program na prosinec

Doprovodný program na prosinec

PŘEDNÁŠKA

11. prosince • ÚT • 16.30 hod / Café Nobel bez kofeinu
NETOPÝŘI MEZI PANELÁKY
Také ve městech a dokonce i na přelidněných sídlištích se můžete setkat s mnoha živočichy. Jsou mezi nimi i jediní létající savci - netopýři. O jejich životě mezi lidmi bude dětským návštěvníkům kavárny vyprávět biolog a zoolog Michal Porteš.

FILM

6. prosince • ČT • 18 hod / Filmový klub F.20
HASTRMAN
Česko, 2018, 100 min, režie: Ondřej Havelka, hrají: Karel Dobrý, Simona Zmrzlá, Jiří Maryško, David Novotný, Norbert Lichý, Jiří Lábus a další / Příběh jedné lásky, jedné vášně a jedné krajiny - na motivy románu Miloše Urbana oceněného Magnesií Literou. Film byl natáčen v Severních Čechách.

13. prosince • ČT • 18 hod / Filmový klub F.20
NA CHESILSKÉ PLÁŽI
Velká Británie, 2017, 110 min, režie: Dominic Cooke / Bolestná romance o nenaplněné lásce podle slavné novely Iana McEwana.

20. prosince • ČT • 18 hod / Filmový klub F.20
MAMA BRASIL
Brazílie, 2018, 95 min / Ve filmu, jenž svou cestu zahájil na festivalu v Sundance, ztvárňuje okouzlující Karine Teles manželku a čtyřnásobnou matku, která i navzdory nepříznivým okolnostem zvládne všechno. Nejobyčejnější příběh o rodičích dojímá, baví, zahřívá a slibuje, že život má spoustu barev a nových začátků.

KONCERT

5. prosince • ST • 10 hod
HUDEBNÍ ADVENTNÍ KALENDÁŘ
Jedno ze společných hudebních vystoupení českých a německých hudebníků. Komorní sbor Nona (PF UJEP) a Mathis Stendike a spol (Alpské rohy – Chemnitz) zahrají přímo v kavárně a před ní.


vstupné na Café Nobel dobrovolné, filmy 70 Kč (zlevněné 50 Kč), rezervace: barkakafe@fokuslabe.cz, facebook

Doprovodný program na listopad

Doprovodný program na listopad

PŘEDNÁŠKA

8. listopadu • ČT • 18.00 hod / Café Nobel
ABSINT: ZELENÁ VÍLA
Od tmou zahaleného starověku až do současnosti trvá obliba nápojů připravovaných z pelyňku. Tomu současnému se říká absint a z jeho historie se dozvíte takřka vše. Host: doc. Dr. Ing. Petr Klusoň z Ústavu chemických procesů AV ČR a Přírodovědecké fakulty UK v Praze.


FILM

6. listopadu • ÚT • 18 hod / Filmový klub F.20
S LÁSKOU VINCENT
Velká Británie, Polsko, USA, 2017, 94 min / Unikátní celovečerní snímek o malíři Vincentovi van Goghovi byl natočen kombinací animace 66 960 originálních olejomaleb a hraného filmu.

12. listopadu • PO • 18 hod
MADAGASKAR – FILMOVÝ VEČER MARTA ESLEMA A DAVIDA SURÉHO
Zbrusu nový filmový počin ústecké cestovatelské dvojice.  Pořádá Anita Boháčová, rezervace míst na: aini@centrum.cz, vstupné dobrovolné (minimálně 50 Kč)

15. listopadu • ČT • 18 hod / Filmový klub F.20
NIT Z PŘÍZRAKŮ
Velká Británie, USA, 2017, 130 min / Nit z přízraků vypráví příběh muže posedlého zničující dokonalostí. Muže natolik soustředěného na každičký detail, že mu unikalo vše podstatné. Muže, kterého zničila láska. Nebo zachránila?

20. – 29. listopadu • 18 hod / Filmový klub F.20
SEVERSKÝ FILMOVÝ PODZIM
Tři filmy z 9. ročníku festivalu severských filmů.  

Doprovodný program na říjen

Doprovodný program na říjen

PŘEDNÁŠKA

11. října • ČT • 18.00 hod / Café Nobel
EPILEPSIE - OKNA MOZKU DOKOŘÁN
Výzkum epilepsie pomáhá vědcům lépe porozumět mechanismům fungování lidského mozku. Nové poznatky o příčinách epileptických záchvatů a mozkových dějích, které je provázejí, představí lékař a neurolog Přemysl Jiruška.

16. října • ÚT • 16.30 hod / Café Nobel bez kofeinu (pro děti a mládež)
KAM ZMIZELA TMA?
Kam se ztratily hvězdy, které kdysi zářily z oblohy? Kdo za to může a proč není dobře, když se v noci zbytečně svítí? Velké detektivní pátrání po noční tmě povede astronom Pavel Suchan.

FILM

18. října • ČT • 18 hod / Filmový klub F.20
TÍSŇOVÉ VOLÁNÍ
Dánsko, 2018, 85 min, režie: Gustav Möller / Originální severský thriller, ve kterém bývalý policista na tísňové lince bojuje s časem, aby zachránil unesenou ženu. Cenu diváků za nejlepší film letošním festivalu v Sundance.


25. října • ČT • 18 hod / Filmový klub F.20
S LÁSKOU VINCENT
Velká Británie, Polsko, USA, 2017, 94 min, režie: Dorota Kobiela, Hugh Welchman / Unikátní celovečerní snímek o malíři Vincentovi van Goghovi byl natočen kombinací animace 66 960 originálních olejomaleb a hraného filmu.

 

vstupné na Café Nobel dobrovolné, filmy 70 Kč (zlevněné 50 Kč), rezervace: fokuskafe-usti@fokuslabe.cz, facebook

Doprovodný program na září

Doprovodný program na září

13. září • ČT • 18.00 hod / Filmový klub F.20
TŘI BILLBOARDY KOUSEK ZA EBBINGEM
Velká Británie / USA, 2017, 115 min, režie a scénář: Martin McDonagh
Mildred zavraždili dceru. A protože se vyšetřování už několik měsíců bezvýsledně vleče, rozhodne se jednat. U vjezdu do města vylepí na tři billboardy velmi kontroverzní vzkazy adresované váženému šéfovi místní policie…

19., 20. a 25. září • 18.00 hod / Filmový klub F.20 / VYPRODÁNO
ÚSMĚVY SMUTNÝCH MUŽŮ
Úsměvy smutných mužů přiblíží příběhy úspěšných chlapů, kteří se přes dno lahve dostali na samotné dno života. Na dno odkud vede už jen cesta vzhůru.

27. září • ČT • 19.00 hod / vstupné dobrovolné
KNEDLÍK V KRKU S JAKUBEM KÖNIGEM
Umělecko-povídací večer Knedlík v krku, který kombinuje prvky talk-show, autorského čtení/hraní a besedy se dočká svého čtvrtého dílu. Jakub König je jednou z nejvýraznějších postav současné nezávislé scény. Na svém kontě má působení v kapele Obří broskev, od roku 2011 vystupuje jako maskovaný Kittchen, aktuálně je kolem něj soustředěná kapela Zvíře jménem podzim. Pořádá a moderuje Jiří "Póža" Poživil.

rezervace míst na
fokuskafe-usti@fokuslabe.cz

Doprovodný program na květen

Doprovodný program na květen

PŘEDNÁŠKA

10. května • ČT • 18.00 hod / Café Nobel
SAHARSKÁ AFRIKA V PROMĚNÁCH ČASU
Dědictví obchodních karavan, úžasné kultury pouštních měst, ale také krutého otrokářského systém a kolonialismu dodnes ovlivňuje Saharu i celý dnešní svět. Host: arabistka Lenka Hrabalová

15. května • ÚT • 16.30 hod / Café Nobel bez kofeinu (pro děti a mládež)
BOHOVÉ STARÉHO EGYPTA
Proč mají staroegyptští bohové zvířecí hlavy? Seznámíte se s těmi nejdůležitějšími, od egyptologa Jiřího Janáka uslyšíte jejich příběhy a dozvíte se, jak je staří Egypťané uctívali.

 

KVĚTNOVÉ DOKUMENTY

3. května • ČT • 18 hod / Filmový klub F.20
PLANETA ČESKO
Česko, 2017, 81 min, režie: Marián Polák / První celovečerní film o české přírodě ukazuje díky nejmodernějším technologiím fascinující dobrodružství zvířat a rostlin žijících kolem nás.

16.-18. května • ST-PÁ • 18 hod / Filmový klub F.20
12. CENA PAVLA KOUTECKÉHO
Tři filmy v rámci Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů. Program na Elbedock.cz

24. května • ČT • 18 hod / Filmový klub F.20
NIC JAKO DŘÍV
Česko, 2017, 92 min / Dokument Lukáše Kokeše a Kláry Tasovské sleduje tři učně z varnsdorfského učiliště – jsou před maturitou a ví, že na ně nikde s nadšením nečekají…

31. května • ČT • 10 a 18 hod / Filmový klub F.20
ČERVENÁ
Česko, Slovensko, 2017, 83 min / Celovečerní dokumentární film Olgy Sommerové o světově proslulé operní pěvkyni a herečce Soně Červené je příběhem ženy, jejíž malé dějiny byly ovlivněny velkými dějinami Evropy 20. století.
 

vstupné na Café Nobel dobrovolné, filmy 70 Kč (zlevněné 50 Kč), rezervace: fokuskafe-usti@fokuslabe.cz, facebook

1 | | | |


Lucie Doušová - vedoucí kavárny Bárka kafe

Telefon: 604 463 401
E-mail: barkakafe@fokuslabe.cz